17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůPolitikaODS sestavila programové týmy

ODS sestavila programové týmy

Občanští demokraté zahájili činnost programových týmů, které do své činnosti zapojí členy vlády, parlamentu, europarlamentu a členy ODS.

UdálostiExtra.cz o tom informovala mluvčí ODS Adéla Valentová s tím, že celková činnost skupin garantují místopředsedové ODS Martin Kupka a Zdeněk Zajíček, během pracovního setkání k zástupcům programových skupin promluvil i premiér Petr Fiala. Cílem nové platformy je vytvářet expertní zázemí uvnitř ODS a komunikovat důležitou agendu nejen uvnitř strany, ale i s veřejností.

„Programové návrhy ODS vždy vycházely ze silného expertního zázemí, nikdy z jednoduchých populistických výkřiků. Jsem rád, že je tomu tak i nyní, kdy jsme opět začali pracovat v rámci programových týmů, abychom propojili úroveň vládní agendy s podněty z krajů, měst a obcí, ale i od běžných lidí. Jsem si jistý, že nová platforma přispěje k diskuzi o programových cílech občanských demokratů,“ vysvětlil místopředseda ODS a ministr dopravy Martin Kupka.

„Klademe důraz zejména na regionální rozměr programových týmů. Všechny programové týmy mají svého garanta a experty v dané oblasti, většinu členů zároveň tvoří lidé z jednotlivých regionů. Ti mohou, a věřím, že také budou, vytvářet své regionální programové týmy, aby se do této činnosti mohla zapojit co nejširší členská základna. To by mohlo přispět velmi výrazně už při tvorbě programu pro krajské volby v roce 2024. Jsem také rád, že se nám podařilo najít systém pro zapojení našich Mladých občanských demokratů, kteří budou moci v programových týmech růst ve své odbornosti a specializaci,“ doplnil místopředseda ODS Zdeněk Zajíček.

„Byl bych velmi rád, aby se nám podařilo během následujícího roku uspořádat celou sérii programových konferencí, na kterých by programové týmy představily výsledky své činnosti. Bude to nejen důležitá zpětná vazba pro naši vládu, ale také možný zdroj další inspirace, na co se v následujících letech zaměřit a na co klást důraz,“ dodal předseda ODS a předseda vlády Petr Fiala.

Programové týmy a jejich garanti

Finance

Zbyněk Stanjura – ministr a garant, Jan Skopeček – ekonomický expert

Práce a sociální věci

Jan Bauer, Lenka Kohoutová

Vnitro, digitalizace

Zdeněk Zajíček

Obrana

Jan Hofmann

Průmysl a obchod

Ivan Adamec

Zahraniční věci, EU

Alexandr Vondra

Místní rozvoj

Jiří Havránek

Spravedlnost

Pavel Blažek

Zdravotnictví

Roman Kraus

Doprava

Martin Kupka

Vzdělávání a věda

Renáta Zajíčková

Kultura

Martin Baxa

Životní prostředí

Alexandr Vondra, Jan Bureš 

Zemědělství

Petr Bendl, Veronika Vrecionová

Sport

Karel Haas

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ