17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůPolitikaDaňové zvýhodnění dárců pomůže Ukrajině i lidem v Česku, míní poslanec Bauer...

Daňové zvýhodnění dárců pomůže Ukrajině i lidem v Česku, míní poslanec Bauer z ODS

Zvýšené daňové zvýhodnění v minulosti prosadila ODS. Toto opatření se již v minulosti údajně osvědčilo. 

Daňové zvýhodnění pro dárce funguje. Potvrzují to tvrdá data a statistiky o darování v České republice a potvrdila to i řada organizací a lidí, kteří v nich pracují. Uvedl v úvodu své glosy místopředseda hospodářského výboru a poslanec Jan Bauer (ODS). 

PSALI JSME:
Dárcovský „lex Ukrajina“ je od vlády správný krok

„Aktuální opatření jsme schválili hlavně kvůli Ukrajině, ale je třeba zdůraznit, že se bude týkat všech darů na veřejně prospěšné účely poskytnutých v tomto roce. Prospěch z této změny budou mít i organizace, které pracují v sociální oblasti, pomáhají lidem v nouzi, věnují se dětem a mnoho dalších. Je správné, že stát oceňuje soukromé dárce a že stát vytváří dobré podmínky pro to, aby do veřejně prospěšného sektoru tekly soukromé peníze a napomáhaly zlepšovat služby potřebným.

Věřím, že ministerstvo financí následně vyhodnotí dopady této daňové motivace a zváží, jak dárce výrazněji podpořit dlouhodobě. Nejen v dobách výrazně krizových,“ říká Jan Bauer, poslanec ODS a místopředseda hospodářského výboru.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ