17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůPolitikaAndrej Babiš se snaží zbavit odpovědnosti za dopady svého vládnutí, tvrdí ODS

Andrej Babiš se snaží zbavit odpovědnosti za dopady svého vládnutí, tvrdí ODS

ODS odmítá výroky Andreje Babiše, které zazněly v pořadu „Čau lidi!“ Babiš viní z dopadů vlastní nekompetentnosti vládu Petra Fialy.

„Snaží se vyvléct ze svého podílu na vysoké inflaci a energetické situaci, kterou výrazně ovlivnila rozhodnutí společných vlád ANO a ČSSD,“ uvedl v úvodu své dnešní glosy Jiří Havránek (ODS).

„V loňském roce rostlo zadlužení České republiky nejrychlejším tempem v celé EU a inflace je značně ovlivněna dlouhodobým populistickým utrácením minulé vlády. Vlády s účastí Babišova hnutí ANO neřešily ani energetickou situaci. Stačí si vzpomenout, jak Sobotkova vláda, v níž byl Babiš ministrem financí, zastavila tendr na Temelín, jak poté Babišova vláda chtěla dostat do tendru na Dukovany čínské a ruské firmy, což samotný tendr protáhlo, neboť jsme upozorňovali na jednoznačné bezpečnostní riziko. Současná vláda myslí na české občany a cíleně pomáhá. Navíc přitom myslí na udržitelnost veřejných financí, které jsou ve špatném stavu po nezodpovědném rozhazování minulé vlády,“ říká poslanec ODS Jiří Havránek.

My nic, to Babiš!

Závěrem by bylo dobré k této glose poslance a politika Havránka z ODS zmínit také skutečnost, že ODS a nejen ODS, ale i třeba slavná předsedkyně TOP 09 a šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Adamová Pekarová aktuálně nedělají nic jiného v uvozovkách, než-li stávající ekonomickou krizi, šílenou inflaci a drahotu, která panuje v České republice vehementně svádějí na bývalou vládu a kabinet Andreje Babiše (ANO). 

PSALI JSME:
Názor: Přivede fialová vláda Česko k hladomoru?

Výroky například paní předsedkyně Adamove Pekarové v mediích a na sociálních sítí neznají hranic. A to doslovně! Pekarová Adamová káže vodu, ale pije víno. Nabádá občany, aby si tzv. utahovali opasky, uskromnili se a sama (co čert nechtěl) pobírá za své funkce, které zastává plat vyšší, než-li 250 tisíc korun měsíčně a fyzicky neplatí takřka nic, neboť ze svého postu má vše pochopitelně hrazené ze státní kasy. Navíc na státní náklady léta po světě viz. její slavná cesta do Dubaje, jako by se nechumelilo. Vše v době, kdy potřebujeme každou korunu. Toto je ukázkový příklad toho, jak reálně fungují čeští „mocipáni“. 

Nejhorší na tom celém je, že je jim to úplně jedno. Je mim naprosto fuk, co si o nich veřejnost myslí. Názory lidí z řad široké veřejnosti je nezajímají. Bohužel se pravděpodobně domnívají, že lidé jsou zde pro ně, nikoliv oni pro lidi! 

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ