Pánové, nosíte kravaty? Pozor na smrtelné nebezpečí

Čvc 11, 2018

Svět – Specialisté z Univerzitní nemocnice v Šlesvicko-Holštýnsku (Německo) zjistili, že utahování kravaty zvyšuje riziko hypertenze a nedostatečné zásobování mozku kyslíkem. O novém nebezpečí informuje Science Alert.

Výzkumu se zúčastnilo 30 mužů, kteří podstoupili magnetickou rezonanci. Účastníci byli rozděleni na dvě skupiny, kdy si jedna z nich měla utáhnout kravatu tak, aby to bylo mírně nepohodlné. Druhá skupina byla kontrolní, kravaty neměla.

Pokus ukázal, že zásobování mozku kyslíkem u těch, kteří měli kravatu, se ve srovnání s kontrolní skupinou v průměru o 7,5 procent zhoršilo. Zároveň vědci nezaznamenali změny v průtoku krve v krčních žílách.

Vědci také uvedli, že u lidí s normálním tlakem snížení průtoku krve pravděpodobně nevyvolá žádné zdravotní problémy. U kuřáků, starších lidí a pacientů s hypertenzí by velké utahování kravaty mohlo vyvolat zvýšení tlaku, bolest hlavy, motání hlavy a také nevolnost, což je způsobeno nedostatečným zásobováním mozku kyslíkem.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.