OBRAZEM: Buggyra zahájila v Mostě na závodním okruhu testování na novou sezonu

Bře 24, 2017
Sdílejte ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •   
  •  

Na mostecký závodní okruh se sjeli truckeři, testovali techniku před zahájením sezony. Autor: archiv, Autodrom Most

Mostecko – K premiérovému testování tahačů dorazil v pátek 24. března na velký závodní okruh mosteckého autodromu roudnický tým Buggyra. Vylepšenou techniku si vyzkoušel Adam Lacko pod dohledem šéfkonstruktéra týmu Davida Vršeckého. Informuje o tom mluvčí mosteckého autodromu Jan Foukal.

První testování je podle Lacka velmi důležité. „Po půlroční pauze poprvé vyzkoušíme v praxi to, co jsme přes zimu na tahači vylepšili. Konkrétně to byly změny na přední části na nápravě. Zatím to vypadá, že by to mohlo fungovat,“ pochvaloval si.

Lacko v loňském ročníku evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC) sváděl urputné bitvy o prvenství s Němcem Jochenem Hahnem na voze MAN. Nakonec úřadujícímu evropskému šampionovi těsně podlehl, a musel se tak spokojit se stříbrnou příčkou. Celkové druhé místo bral i tým, když dobrým výkonem podpořil svého zkušeného stájového kolegu Lacka debutant v šampionátu Jiří Forman. Kdo jej letos v kokpitu druhého vozu Buggyry nahradí, tým sdělí v nejbližší době.

Buggyra zahájila v Mostě na závodním okruhu testování na novou sezonu. Autor: Jan Foukal.

Cíle pro letošní sezonu jsou u Buggyry pochopitelně opět ambiciózní. Převládá však realismus, všichni si uvědomují, že konkurovat soupeřům nebude vůbec snadné. „Celkové umístění do třetího místa by bylo skvělé. Hodně se ale změnilo, po roční pauze se vrátil Španěl Antonio Albacete, Hahn přešel ke značce Iveco. Samozřejmě bychom ale chtěli na stupně nejvyšší,“ zhodnotil šance své i týmu Lacko.

 

Na letošní jubilejní mostecký závod seriálu FIA ETRC, který se pod tradičním názvem Czech Truck Prix pojede o prvním zářijovém víkendu na autodromu popětadvacáté, se už Lacko těší. „Je to domácí závod, domácí fanoušci, domácí kamarádi. Vždycky je to pro nás nejtěžší a nejzajímavější závod, který mám moc rád,“ shrnul své pocity.

Ročník 2017 šampionátu FIA ETRC odstartuje o víkendu 13. a 14. května na okruhu Red Bull Ring v rakouském Spielbergu. Ve stejném termínu mostecký autodrom přivítá v premiéře závod The Most Historic Grand Prix. Jeho součástí bude i sraz majitelů historických vozidel, kteří na plochách polygonu své nablýskané veterány vystaví dychtivým zrakům návštěvníků.

DOPORUČUJEME: Sedačkomat aneb nakupuj chytře!

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.