Nemocnici s poliklinikou v České Lípě navštívil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík

Čvc 19, 2017

Česká Lípa – Nemocnici s poliklinikou v České Lípě, krajské zdravotnické zařízení, dnes navštívil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Prohlédl si provoz centrálního příjmu, lůžkové oddělení rehabilitace a ortopedicko-traumatologické oddělení. V rámci své návštěvy se sešel i se zaměstnanci nemocnice, kde hlavním tématem byla diskuze o navýšení platů zdravotních sester a investiční akce.

Na následném pracovním obědě se s ministrem zdravotnictví sešel rovněž rezortní náměstek hejtmana Přemysl Sobotka a statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová, která je taktéž členkou dozorčí rady nemocnice.  I tady se hovořilo především o zvýšení platů o 2.680 Kč formou nenárokové dotace na kraj. „Pana ministra jsem upozornil na velmi komplikovanou cestu prostřednictvím dotačního titulu určeného na navýšení platů pro zdravotní sestry. Trvá na metodice ministerstva. Velmi pozitivní je pro mě však jeho slib, že peníze, které budou za všechny zdravotnická zařízení nárokovány, dostaneme v nezkrácené výši. Nyní budeme hledat standardní právní cestu, aby zdravotní sestry peníze dostaly co nejdříve. Prvním krokem bude mimořádná rada kraje 24. července, která projedná strategii individuální dotace jednotlivým nemocnicím,“komentuje náměstek Přemysl Sobotka. Ten se také s ministrem Ludvíkem shodl, že situace ve zdravotnictví je velmi složitá a bude potřeba systémových změn, které budou vyžadovat statečného politika v čele rezortu.

ČTĚTE TAKÉ: Krajská zdravotní představila v chomutovské nemocnici nejmodernější mamodiagnostické centrum

„Výjezdy pana ministra po menších nemocnicích vítám, protože ty jsou základem péče o pacienta,“ uzavírá náměstek.

Autor:
Bc.Markéta Žitná (Dědková)
Zdroj:
Liberecký kraj

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.