Mistrovství republiky v cyklotrialu v Praze na Letné spojené s mezinárodním závodem UCI Trials C1

Čvc 11, 2018

Praha – To je věc, kterou si jezdci z našeho klubu nemohli nechat ujít. A to i přesto, že cesta z Olomouce není ani krátká, ani snadná – množství uzavírek jak na severní cestě přes Hradec, tak na jižní po D1 cestování nijak neusnadňuje a už vůbec ne v pátek odpoledne. Odměnou v cíli cesty bylo pět sekcí nachystaných na podstavci, který zůstal na Letné po pomníku diktátorovi. Ten je naštěstí pryč, vyhlídka na město zůstala.

V sobotu do MČR mládeže nastoupili tři jezdci. Věnek Valenta v poussinech obsadil páté místo. Sice zvládl projet každou sekci aspoň jednou ze tří kol za nulu, ale rozhodly ty body, které nasbíral, když se to zrovna nepodařilo. Vojta Vepřek v benjaminech nasbíral v prvním kole „zásobu“ trestných bodů a ani dobře zajetá zbylá kola to nezachránila – pokud tedy plánoval získat titul (a kdo by to neplánoval, že?). Třetí místo je přesto skvělý výsledek. Tomáš Vepřek v kadetech dokázal obhájit své loňské vítězství (tehdy ještě v minimech) a získal celkově už čtvrtý titul v mládežnických kategoriích.

Své zástupce měl náš klub i v odpolední soutěži UCI C1, i když na jiné straně barikády. Bez Kuby Valenty jako rozhodčího si už těžko umíme představit závody Youth Games a nechyběl samozřejmě ani v Praze. O tom, že dělá rozhodčího svědomitě svědčí i to, že byl opět spolu s Jirkou Štěpánkem vybrán, aby pískali finále elity. Druhým klubovým inventářem na Youth Games jsem já na pozici časomíry.

ČTĚTE TAKÉ: Bronz z Mistrovství Evropy v Muay Thai v Praze putoval do Dubí
Od 29. června do 7. července se v pražské Tip sport aréně konalo Mistrovství Evropy muaythai IFMA s All Star galavečerem, kde se představily hvězdy muaythai jako Buakaw nebo Superbon. ME se v Praze konalo vůbec poprvé v historii. Informoval o tom redakci serveru #zpravyextra.cz hlavní trenér Leonidas Gym Muay Thai Teplice Ladislav Horejš.

V neděli nám sice vypadl ze hry Věnek, ale přidali se k nám Pája Povýšil a Matyáš s Pepou Buriánkovými na straně jezdců a Jana Větříšková na straně rozhodčích. Klukovská trojka jela samozřejmě stále ještě promesu, kde obsadili šesté, sedmé a desáté místo v uvedeném pořadí. Tom Vepřek nastoupil mezi juniory a nevedl si špatně: výsledkem je druhé místo, sice s bodovým odstupem, ale je potřeba také vzít v úvahu s odstupem za kým… Vojta Vepřek si spravil náladu ve volné modré. Tratě došly přes noc drobných změn, hlavně ale odpadl psychický tlak („není to MČR, jen volný závod“) a najednou šlo všechno jinak. První místo a daleko za sebou nechal i včerejšího mistra republiky Kubu Kalaše… Co na to chcete říct?

UAMK, 
(red.)

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.