22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůMagazínyTrend ve vzdělávání a seberozvoji. Čas hraje hlavní roli

Trend ve vzdělávání a seberozvoji. Čas hraje hlavní roli

Seberozvojové aktivity a získávání nových zkušeností v kariérní sféře je prospěšné jak pro zaměstnance, tak i pro zaměstnavatele.

V dnešní době jsou si tohoto faktu vědomé obě strany. Zaměstnavatelé svým lidem čím dál více vycházejí vstříc, podporují je a vzdělávání zprostředkovávají a přispívají na něj. Na druhé straně i ty, kteří hledají práci, zajímá postoj společnosti k rozvoji zaměstnanců stejně jako možnost flexibilní pracovní doby a vzdálené práce.

Není divu. Svět se vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí a je třeba s ním držet krok a nejen to. I vliv spokojenosti zaměstnance na výkon práce je obrovský. Spokojenost zaměstnance pramení z pocitu jeho vlastní hodnoty, docenění této hodnoty zaměstnavatelem a také vyváženým poměrem mezi kariérou a osobním životem.

Jedním ze stále rostoucích trendů v postgraduálním vzdělávání je studium MBA.

Proč tomu tak je?

MBA studium si získává oblibu díky své komplexnosti a zaměření na praxi. Navíc je zaměřeno na kariérní vzdělávání. Studovat lze od strategického managementu, marketingu, logistiky, řízení lidských zdrojů, zdravotnictví, informační technologie až po projektové řízení a mnoho dalších. Nabídka je široká, stačí si jen vybrat dle svého oborového zaměření.

Druhým důvodem, proč je studium MBA stále více vyhledáváno, je právě časová flexibilita. Maximální flexibilitu získáte, zvolíte-li si studium MBA online. Celková délka studia MBA u nás je pohybuje v rozmezí 1 – 1,5 roku. Nároky na studenty se liší dle výběru školy.

Na pražském Business Institutu, který má ve 100% online formě jednu z největších nabídek MBA programů, studium zabere 1 rok. Skládá se z 12 modulů (předmětů), kde se každý váže k jedné dílčí problematice oboru. Závěrečné práci je věnován samostatný modul.

Dá se studium zvládat při zaměstnání?

Odpověď lze najít mezi samotnými absolventy. „Oceňuji kvalitní organizaci studia, adekvátní rozložení studijních programů a dostupnost podkladů, které mi umožnilo zvládnout studium při zaměstnání bez větších obtíží. Rovněž oceňuji praktické zkušenosti přednášejících v daném oboru. Rovněž oceňuji vstřícný a profesionální přístup studijního oddělení, které podávalo rychle a s trpělivostí vyčerpávající informace na mé dotazy, říká PaedDr. Mgr. Irena Johanka Savková, MBA, která na Business Institutu studovala MBA Strategický management a působí jako ředitelka školy, speciální pedagožka, mentorka a lektorka.

V neposlední řadě je dobré zmínit fakt, že studium MBA je daňově uznatelná položka, financovat studium je možné například i prostřednictvím programu Benefit Plus. Prověřte své možnosti a studujte i vy. Nikdy není pozdě, začít můžete kdykoliv.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Referendum o takzvané Doněcké lidové republice (DLR) je na spadnutí

Rusko je podle britské rozvědky v pokročilé fázi plánování, aby se referendum o takzvané Doněcké lidové republice (DLR) připojilo k Rusku.

Miroslava Němcová: Zkušenost okupované země máme v sobě

Zkušenost okupované země máme v sobě, Rusko se v ničem nezměnilo a je stálou hrozbou pro celý demokratický svět.

Co nám vrtá hlavou ohledně antibiotik? Lékař odpovídá na naše nejčastější dotazy

Antibiotika bychom si měli chránit, jinak hrozí, že nebudou účinkovat a lidstvo bude umírat na dříve běžně léčitelné nemoci.

Rusko odpovědělo. Město Charkov v ranních hodinách zasáhlo mohutné bombardování

Několik nepotvrzených zpráv tvrdí, že druhé největší ukrajinské město Charkov bylo dnes ráno znovu zasaženo ruským dělostřelectvem.

Facebook Marketplace – ráj podvodníků?

Starý kus nábytku, oblečení, nevyužívané nářadí, elektroniku nebo knížky, prodávají hojně lidé na Facebooku.

Nejčastější oční vady: narůstá počet krátkozrakých lidí

Mezi nejčastější oční vady patří krátkozrakost, dalekozrakost, vetchozrakost a astigmatismus. Právě počet krátkozrakých lidí rapidně narůstá.

AKTUÁLNĚ