Křesťanský doktor přišel o práci, když odmítl označovat gender pacientů podle jejich přání

Čvc 10, 2018

Velká Británie (Svět) – Doktor v Británii s 26letou praxí přišel o své zaměstnání, když odmítl pokyn nadřízeného, aby označoval gender pacientů podle toho, jak si ho sami určí. Podle něj to odporuje jeho náboženskému přesvědčení.

David Mackereth (55) musel po 26 letech opustit práci v britské národní zdravotnické službě kvůli tomu, že odmítl pokyn nadřízených, aby uváděl gender pacientů takový, jaký si sami určí.

Lékař se připravoval k nástupu do nové funkce. Svou kariéru však musel ukončit z důvodu svého přesvědčení, že pohlaví je biologicky dáno při narození. Kromě toho coby reformní baptista tvrdí, že nařízení odporuje jeho náboženskému přesvědčení.

Věřím, že gender je definovaný biologií a genetikou a jako křesťan věřím, že bible nás učí, že Bůh stvořil muže a ženu. Mohl jsem být zticha, ale byl to ten pravý čas, abych na to upozornil,“ cituje Mackeretha list Daily Mail.

Neútočím na hnutí transgenderů, ale hájím své právo na svobodu projevu a vyznání,“ řekl lékař.

Jeho zaměstnavatel však sdělil, že pokud nebude uvádět pohlaví klientů tak jak si to přejí, bude to znamenat „obtěžování v souladu se zákonem o rovných právech z roku 2010″. Mackereth uvedl, že „s čistým svědomím“ nemůže toto nařízení splnit, což vedlo k ukončení jeho pracovní smlouvy.

Nejdříve nesmíme říkat, co si myslíme, pak, jak ukazuje můj případ, nesmíme si ani myslet to, v co věříme, a nakonec nesmíme bránit to, v co věříme,“ uzavřel Mackereth.

cz.sputniknews.com,
(red.)

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.