FOTO: Robert Vano navštívil Cheb. Vernisáž měla obrovský úspěch

Zář 9, 2018

Cheb – Když se řekne jméno Robert Vano, většině lidí se vybaví fotografie. Což je samozřejmě správně, ale za jeho příběhem se rozhodně skrývá více. Tento muž si prošel emigraci, závislosti na drogách a miluje muže. Byl o něm natočen film Memories, který ukazuje celý jeho život v vzpomínkách.

Memories je také název pro výstavu, jejíž vernisáž se konala minulý týden v Chebu. Robert se do Chebu vrací rád a vystavuje v Galerii 4 na Františkánském náměstí. S majiteli galerie jsou přátelé a s jeho výstavou se tu můžeme setkat až několikrát do roka.

Poslední prázdninový den v pátek 31. srpna proběhla již zmíněná vernisáž, která začínala v 18 hod. Do galerie byl umožněn vstup o půlhodiny dříve. To už před budovou čekalo pár desítek nedočkavců.  Hned jak se otevřely hlavní dveře, začaly se skupiny hrnout dovnitř. Výstava byla nainstalována na dvou patrech. Fotografií bylo asi 200 v menším formátu a asi čtyři velkoformátové. Největší částí Robertovy tvorby tvoří mužské akty, ale nechyběly zde i soubory Dolce Vita či fotografie pro Elle.

[WG id=4561]

Vernisáž probíhala asi dvě hodiny, během které se odpovídalo na otázky a došlo i samozřejmě na focení s hlavním hrdinou. Po ukončení se přesouvalo do galerijního klubu, kde už bylo možné dát si něco k pití. A po přípravě plátna a techniky se promítal již zmíněný film Memories. Robert Vano zůstal až do úplného konce a s úsměvem poskytoval fotografie, úsměvy a samozřejmě vytahoval také úsměvné historky, kterých má v zásobě opravdu spoustu. Byl to večer plný nádherného umění a báječné zábavy.

Adel, (redakce)

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.