FOTO: Robert Vano navštívil Cheb. Vernisáž měla obrovský úspěch

Zář 9, 2018

Cheb – Když se řekne jméno Robert Vano, většině lidí se vybaví fotografie. Což je samozřejmě správně, ale za jeho příběhem se rozhodně skrývá více. Tento muž si prošel emigraci, závislosti na drogách a miluje muže. Byl o něm natočen film Memories, který ukazuje celý jeho život v vzpomínkách.

Memories je také název pro výstavu, jejíž vernisáž se konala minulý týden v Chebu. Robert se do Chebu vrací rád a vystavuje v Galerii 4 na Františkánském náměstí. S majiteli galerie jsou přátelé a s jeho výstavou se tu můžeme setkat až několikrát do roka.

Poslední prázdninový den v pátek 31. srpna proběhla již zmíněná vernisáž, která začínala v 18 hod. Do galerie byl umožněn vstup o půlhodiny dříve. To už před budovou čekalo pár desítek nedočkavců.  Hned jak se otevřely hlavní dveře, začaly se skupiny hrnout dovnitř. Výstava byla nainstalována na dvou patrech. Fotografií bylo asi 200 v menším formátu a asi čtyři velkoformátové. Největší částí Robertovy tvorby tvoří mužské akty, ale nechyběly zde i soubory Dolce Vita či fotografie pro Elle.

[WG id=4561]

Vernisáž probíhala asi dvě hodiny, během které se odpovídalo na otázky a došlo i samozřejmě na focení s hlavním hrdinou. Po ukončení se přesouvalo do galerijního klubu, kde už bylo možné dát si něco k pití. A po přípravě plátna a techniky se promítal již zmíněný film Memories. Robert Vano zůstal až do úplného konce a s úsměvem poskytoval fotografie, úsměvy a samozřejmě vytahoval také úsměvné historky, kterých má v zásobě opravdu spoustu. Byl to večer plný nádherného umění a báječné zábavy.

Adel, (redakce)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *