FOTO: Ivan Vyskočil si jako kantor v prvorepublikové škole bere na děti rákosku!

Zář 15, 2018

Praha – Ivan Vyskočil není jen český divadelní, televizní a filmový herec, ale i člověk se smyslem pro humor. Má rád historii a když ji může propojit s humorem. I proto přijal nabídku, aby se stal jedním ze čtyř učitelů v unikátním projektu ke 100. výročí vzniku Československa – Zažijte to znovu! Jako kantor se skutečně osvědčil a použil dokonce i rákosku.

Ony fyzické tresty byly sice ještě za císařpána v roce 1870 zakázány, ale škoda rány, která padne vedle, se říká. I já jsem a vlastní kůži zažil, co je to rákoska v rukou učitele…a říkám, bylo to dobře… Teď jako kantor obecné školy v projektu Zažijte to znovu ji používám taky, ovšem ‚jen jako‘… Tedy pro hodné děti, ty zlobivé mají smůlu,“ řekl s úsměvem a nadsázkou Ivan Vyskočil, který jemně naznačil na jednom z žáků, jak se kdysi trestala neposlušnost ve školách.

Ivan Vyskočil v České Třebové jako učitel obstál. Dokonce i před T. G. Masarykem, který na náměstí i do školy zavítal osobně. Děti i dospělí, kteří se přišli podívat na výuku, jak vypadala před 100 lety, a která je součástí road show, vedle Laurinky, Spořitelny České, prvorepublikové kavárny nebo Trafiky, kde je unikátní 3D virtuální realita míst, kde vznikala 1. republika, si ho zamilovali. „Jéé, pan učitel Vyskočil je bezva. Nejenom, že nám řekl něco z historie, ale dokonce nás pobavil. Taky jsem si vzpomněla, že si ho jako učitele pamatuju ze seriálu Létající Čestmír,“ svěřila se jedna z žaček – už maminek, která do obecné školy přišla s malou dcerkou.

Takového učitele bych si přál. Je sice přísný, ale spravedlivý a ještě je s ním legrace!,“ dodal žák 8. třídy ZŠ.

Já jsem si to moc užil a budu se těšit zase na mou další učitelskou misi v Příbrami, Vlašimi nebo v Plzni,“ dodal Ivan Vyskočil, který momentálně hraje v seriálu Ulice, objevuje se na pražské Boradwayi v muzikálech a občas jezdí i divadelní zájezdovky.

[WG id=4752]

V rolích učitelů se kromě Vyskočila střídají herec a moderátor Petr Batěk, zpěvačka a herečka Renata Drössler a herec, kantor a syn Jana Wericha Jiří Werich Petrášek.

Dnes odpoledne road show Zažijte to znovu! pokračuje na náměstí v Jihlavě, kde za kantorku bude zpěvačka a herečka Renata Drössler, příští neděli 23. září se „prvorepublikové městečko“ Zažijte to znovu vydá do Českých Budějovic. Tam jej lidé budou moct navštívit před Výstavištěm na Husově třídě.

-rk, (red.)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *