FOTO: Režisérka a autorka slavných Četnických humoresek se po desítkách let vrátila do školy. Učil ji známý herec!

Říj 4, 2018

Praha – Pardubice – Režisérka, scénáristka, producentka a autorka řady inscenací, filmů, ale i seriálů Pavlína Moskalyková se po desítkách let vrátila opět do školních lavic. A nutno podotknout, že se jí v prvorepublikové obecné škole v rámci unikátní road show k 100. výročí vzniku Československa Zažijte to znovu! velmi líbilo. 

Učitelem jí byl známý herec Petr Batěk, který je jedním ze čtyř kantorů v rámci tohoto projektu.

„Mně se to moc líbilo a celý ten projekt je skvělý. Škola nemá chybu. Trochu jsem si vzpoměla i na tátu…,” pronesla Pavlína Moskalyková, která žije a pracuje střídavě v Česku a USA. Právě její tatínek, slavný český režisér Antonín Moskalyk, byl autorem řady filmů a seriálů, které v sobě nesou prvky české historie, jako například dvoudílný film Babička či seriály Dobrodružství kriminalistiky nebo Četnické humoresky. Ty pak dokonce po jeho smrti převzala a veleúspěšný seriál sama dokončovala.

Je to opravdu několik desítek let, co jsem venku ze školy, o to raději jsem si to připomněla. Bylo to vtipné, poučné a pan učitel s panem školníkem nemají chybu,” podotkla s úsměvem Moskalyková, která se vrací stále i do míst, kde její tatínek v roce 1971 natočil dvoudílný film Babička, protože v Babiččině údolí má chalupu.

[WG id=4864]

Projekt Zažijte to znovu!, který se v rámci road show po republice poprvé prezentoval v Praze, bude mít druhou pražskou zastávku v pátek 5. řína od dvou odpoledne do osmi večer na Hradčanském náměstí. Zde kromě obecné školy, prvorepublikové Spořitelny České, trafiky s unikátní 3D virtuální realitou míst, kde vznikala 1. republika, Laurinkou s nádherným veteránem a prvorepublikovou kavárnou, kde jsou i dobroty dle receptur T. G. Masaryka, nebude chybět ani příjezd prvního československého prezidenta na koni nebo videomaping. Kromě toho v neděli road show zavítá do Znojma a pak ještě do dalších měst, jako jsou například Vlašim, Liberec, Hradec Králové….

Poslední zastávkou budou 28. října Pardubice.

-rk, (red.)

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.