Expozice v Apple Museum v Praze? Je prostě jablečná!

Lis 23, 2017

Praha – Nemusíte být zarytým fanouškem značky Apple a majitelem jednoho z jejich posledních modelů iPhone za několik desítek tisíc korun českých. Dočasná výstava v Pop Art Center v Praze pod názvem Apple Museum nadchne opravdu každého a je nejen oku lahodící, ale také poučná. Co tedy můžete od největší soukromé sbírky produktů společnosti Apple očekávat?

Umělá inteligence pro každý den

Uceleně zde můžete shlédnout chronologicky seřazené nástroje umělé inteligence, které dnes již běžně všichni využíváme v mnohem sofistikovanější, jednodušší a příjemnější podobě. Výstava nabízí snad každý výrobek Apple daného období – kromě několika výjimek, produkty NeXT a expozici věnovanou společnosti Pixar. Součástí je i historický výklad v souvislostech. Dozvíte se nejen o společnosti Apple, o Pixaru a NeXTu, ale také o Wozovi (Steve Wozniak) a samozřejmě o životu Steva Jobse, jeho odchodu ze společnosti a návratu, který nasměroval společnost k výšinám.

Historie

Vystavované předměty jsou produkty z období od roku 1976 do roku 2012, tedy do období krátce po úmrtí Jobse. Nejnovější technologické zázraky zde tedy nečekejte, o to víc vás uchvátí procházka historií, tvary, barvy, formy a věci dnes již natolik samozřejmé, ve své době však průlomové. Komu by se 37 let technologického vývoje zdálo málo? Putujeme zde do historie, ve které neexistovaly žádné sociální sítě, ani platformy pro gaming a online kasina. Nic, co v dnešní době považujeme za tak běžné, za součást mainstreamu. V Apple Museum odkryjete, jak se postupem času měnila podoba počítačů, jejich využití a které milníky inovací stály na této vzrušující a zrychlující se cestě. Součástí výstavy je například také typické oblečení Jobse, limitované edice iPodů (např. Beatles) nebo občerstvení, které taktéž reflektuje Jobsovy stravovací preference.

Chytrým průvodcem to začíná

Hned při příchodu se připojíte k Wi-Fi a výstavou vás provede virtuální průvodce – další připomínka technologických inovací, která už je dnes pro mnohé běžnou součástí života. O každém vystavovaném exponátu se prostřednictvím průvodce dozvíte, proč se objevuje v daném místě (a čase), jaké má parametry a které inovace zahrnuje. V průběhu prohlídky na vás všude dýchá tech prostředí a čistý, praktický design, který se stal synonymem značky. Technické exponáty doplňují fotografie, známé myšlenky a citace zakladatelů a nejznámější reklamní slogany.

3D prohlídka a Eshop pro Jablíčkáře

Součástí Apple Museum je také 3D prohlídka online, která vám umožní zážitek výstavy ve VR. Pokud nejste přímo z Prahy a nechcete ani čekat, jestli snad tato unikátní výstava zamíří přímo k vám, je to adekvátní alternativa, která navíc stojí o něco méně. V přípravě je na webu musea také eshop, který má v budoucnu nabídnout i nekomerční prodej a výměnu produktů Apple.

-red.

Loading Facebook Comments ...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *