17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůZprávy z domovaV Opavě se střetla dvě vozidla, zasahovat musel i záchranářský vrtulník

V Opavě se střetla dvě vozidla, zasahovat musel i záchranářský vrtulník

Krátce před pátou hodinou ranní došlo v Opavě ke střetu dvou vozidel. Zasahovat musely všechny záchranné složky i záchranářský vrtulník.

O nehodě aktuálně informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Hump s tím, že na místo události okamžitě vyslali operátoři tísňové linky 155 lékařský a zdravotnický pozemní tým, stejně jako vrtulník letecké záchranné služby.

Spolu se zdravotníky k nehodě zamířili také profesionální hasiči a policisté. 

Dvaačtyřicetiletý muž zůstal ve vozidle zaklíněn a musel být hasiči a záchranáři vyprošťován.

Pacient při nehodě utrpěl mnohočetná vážná poranění a to v oblasti hlavy, hrudníku, páteře a pánve. „Posádky záchranné služby zajistily žilní vstup a podaly léky, naložily krční límec a pánevní pás, uložily pacienta do podtlakové matrace a vrtulník jej poté šetrně přepravil do ostravské Fakultní nemocnice, kde byl předán na oddělené urgentního příjmu,“ sdělil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

„Druhý účastník nehody, osmadvacetiletý muž, byl zraněn středně těžce, a to na hlavě, horní končetině a hrudníku. Po ošetření pacienta pozemní cestou transportovali záchranáři do opavské Slezské nemocnice,“ doplnil k ranní nehodě mluvčí záchranné služby.

Zasahující hasiči, dle zjištěných informací redakce po vyproštění zraněných a pomoci zdravotníkům s ošetřením a transportem zraněních následně provedli u obou havarovaných vozidel standardní protipožární opatření, zabránili úniku pohonných kapalin a provedli celkový úklid komunikace po dopravní nehodě. 

Dle sdělení dopravního serveru ŘSD byla doprava v místě nehody omezena, a to po dobu zásahu záchranných složek. Okolnosti nehody jsou nyní v šetření dopravní policie.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ