22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůZprávy z domovaNa Opavsku havaroval osobák, řidič nehodu nepřežil

Na Opavsku havaroval osobák, řidič nehodu nepřežil

Všechny složky Integrovaného záchranného systému musely zasahovat v obci Hněvošice na Opavsku, kde havaroval řidič s osobním vozidlem.

K nehodě zamířil také záchranářský vrtulník.

O nehodě tragické informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že před záchranáři byla již na místě nehody sanitka dopravní služby a také dobrovolný zachránce – first responder.

„U osmašedesátiletého muže tedy byla zahájena kvalitní první pomoc, včetně využití automatického externího defibrilátoru. Zasahující lékaři záchranné služby po svém příjezdu zjistili, že pacient nejeví známky života a ve snaze o jeho záchranu pokračovali rozšířenou resuscitací za použití přístrojového vybavení a léků,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Muž však při nárazu automobilu do stromu utrpěl mnohočetná poranění hlavy, hrudníku, břicha a dolní končetiny,“ upřesnil mluvčí záchranné služby a doplnil, že veškerá snaha o jeho záchranu se ukázala jako marná a lékař musel nakonec konstatovat jeho smrt.

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

KSČM stojí za oprávněnými požadavky zaměstnanců. Vláda Petra Fialy totálně selhala!

Pravicová vláda Petra Fialy dlouhodobě ignoruje oprávněné požadavky části státních zaměstnanců a nejen to!

Putin je připraven nabídnout spojencům v Latinské Americe, Asii a Africe pokročilé zbraně

Ruský prezident Vladimir Putin se chce pravděpodobně spojit a spřátelit s kdekým kromě západních států, které považuje za tzv. nepřátelské.

Nejčastější oční vady: narůstá počet krátkozrakých lidí

Mezi nejčastější oční vady patří krátkozrakost, dalekozrakost, vetchozrakost a astigmatismus. Právě počet krátkozrakých lidí rapidně narůstá.

Co se děje v záporožské jaderné elektrárně obsazené ruskými okupanty?

Výpadek proudu nebo zastavení? Co se aktuálně děje v záporožské jaderné elektrárně obsazené Ruskou federací. Hrozí výpadek proudu?

Tři výtky k dnes vládou schválené novele zákona o pedagogických pracovnících

V případě schválení novely zákona o pedagogických pracovnících Parlamentem dojde k degradaci učitelské profese.

Hned dva pracovní úrazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranáři vyjížděly v uplynulých desítkách hodin ke dvěma vážným pracovním úrazům, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

AKTUÁLNĚ