17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůZprávy z domovaDělníka přimáčkl stroj v jedné z ostravských firem, na místě zemřel

Dělníka přimáčkl stroj v jedné z ostravských firem, na místě zemřel

Třiapadesátiletý muž byl přimáčknut strojem v jedné z ostravských firem. Na místě události zasahovaly záchranné složky.

O tragickém případu dnes informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že po náročném vyproštění muže se ukázalo, že u něj došlo k selhání všech základních životních funkcí.

Službukonající lékařka u vážně zraněného dělníka zjistila mnohočetná poranění hrudníku a horní končetiny.

PSALI JSME:
Na Opavsku havaroval osobák, řidič nehodu nepřežil

„Záchranáři se snažili o obnovu krevního oběhu postiženého, a to za pomocí nepřímé srdeční masáže, léků podávaných do kostní dřeně, defibrilačních výbojů a dalších nezbytných opatření,“ upřesnil Lukáš Humpl.

„Tři čtvrtě hodiny prováděná rozšířená resuscitace však nevedla k záchraně a muž na místě podlehl zraněním, která utrpěl,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o těžký pracovní úraz s následkem smrti, celou tragickou událostí se začali zabývat ostravští policisté. 

U dalšího pracovního úrazu museli zasahovat krajští záchranáři v Sosnové.

Do Sosnové na Opavsku spěchali záchranáři o čtyři hodiny později téhož dne.

„Žena ve věku třiadvaceti let byla zraněna lisem na ovoce. Vyprostit její horní končetinu museli přivolaní hasiči. Ještě předtím však pacientku zajistili záchranáři pomocí léků,“ sdělil redakci Lukáš Humpl z krajské záchranné služby.

„Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče zraněnou ženu transportoval do zdravotnického zařízení ostravský vrtulník letecké záchranné služby. Předána byla na oddělení urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil mluvčí záchranné služby. 

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ