22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůCovid-19U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.

Povinnost vakcinace bude i u lidí nad 60 let. Nyní ministerstvo zdravotnictví připraví návrh příslušné vyhlášky. V pondělí odpoledne to oznámil ministr vnitra v demisi Jan Hamáček (ČSSD).

Jan Hamáček
Vícepremiér a odstupující ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) Zdroj: Facebook.com*

Zdravotníci, sociální pracovníci, členové Integrovaného záchranného systému, vězeňská služba, vojáci, dobrovolní hasiči u některých jednotek. To jsou profese, na kterých se Ústřední krizový štáb shodl na povinném očkování. Ohledně některých profesí se ještě vedou debaty. Povinně se budou očkovat i lidé nad 60 let.

„Ještě se vedly diskuse o obecních a městských policiích,“ uvedl Hamáček.

Premiér Andrej Babiš dnes pro Českou televizi řekl, že by očkování by mělo být povinné i pro pracovníky zpravodajských služeb.

„Pak to bude na jednotlivých ředitelích sborů, aby to projednali se svými příslušníky tak, aby ta situace byla co nejméně komplikovaná,“ prohlásil Hamáček.

Minulý týden policejní prezident Jan Švejdar přitom varoval, že policie může kvůli povinnému očkování přijít až o 10 tisíc lidí, kteří vakcínu doposud odmítali.

Hamáček dále poukázal, že by nyní mělo ministerstvo zdravotnictví navrhnout znění vyhlášky o povinném očkování. Zvláštní zákon se přijímat nemusí.

PSALI JSME: I očkovaní lidé budou muset na PCR test po kontaktu s nakaženým, uvedl to ministr Vojtěch

O povinném očkování pro obyvatele nad 60 let a vybrané profese mluvil minulý týden premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj je to „opět“ jediná cesta, jak zdolat pandemii. Povinné očkování by mělo platit od února roku 2022.

„Za plošné povinné očkování se dnes vyslovil prezident Miloš Zeman na on-line jednání hlav zemí Visegradské skupiny. Podle něj se ho politici bojí zavést,“ doplnila dnes k tématu zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom rovněž informovala.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

Sněmovní volební model červenec 2022. Volby by vyhrálo ANO

Poslední červencové volební statistiky, které přinesla mimo jiné i agentura Median uvádí, že volby do Poslanecké sněmovny by vyhrálo ANO.

Víte, jak se mění chutě s věkem?

Kopr, olivy a tučnější nebo syrové maso nepatří mezi dětskými strávníky zrovna k největším favoritům.

Cizinec na ubytovně v Plzni pobodal svého spolubydlícího

Pokus vraždy na plzeňské ubytovně! Cizinec s nožem v ruce zaútočil na svého o osm let mladšího spolubydlícího.

AKTUÁLNĚ