V České republice se narodila unikátní holčička se skupinou genů jen jednoho rodiče

Čvc 10, 2018

Česko – Vědci vyprávěli o 11leté holčičce z České republiky, která zdědila téměř všechny geny po svém otci. Taková situace není obvyklá, většinou obsahuje DNA dětí 50 procent každého rodiče.

O tomto neobyčejném příběhu hovořila odbornice v oblasti genetiky a dětská lékařka z dětské nemocnice Filadelfie Jennifer M. Kalish, MD, PhD, píše Aktualnews.org. Podle jejího názoru žije ve světě s podobným genetickým syndromem pouze 25 lidí a pouze v případě české holčičky se onemocnění nevyvinulo do rakoviny.

Vědci se seznámili s jedinečným dítětem v dubnu, když se rodiče obrátili na lékaře kvůli jeho hluchotě. Ve věku 9 let genetický test ukázal přítomnost dvou identických kopií vzácného genu zděděného po otci. Podrobnější vyšetření ukázalo, že holčička má zdvojnásobené geny téměř ve všech chromozomech. V jejích slinách je 74 procent buněk převzato od otce. Z celé DNA je pouze 7 procent podílu matky. Kvůli tomuto syndromu dítě nejen nic neslyší, ale má také různou velikost nohou, to znamená, že jedna je delší a silnější.

cz.sputniknews.com,
(red.)

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.