Byla vydána „dámská“ Kámasútra

Čvn 10, 2018

Svět  – Vydavatelství The Folio Society vydalo novou verzi Kámasútry, jejíž ilustrace poprvé ukazují dámský názor na rozkoš. Píše o tom Daily Mail

„Dámská“ Kámasútra má limitovaný náklad v objemu 750 kusů. Jedem exemplář stojí 395 liber (11,6 tis. korun). Vydání je zaměřeno na mladé publikum, poprvé bylo ilustrováno ženou. Umělkyně jménem Victo Ngaiová pochází z Los Angeles. Je známá svými pracemi v pohádkovém stylu. Získala spoustu ocenění v oblasti umění a designu.

Ilustrátorka věří, že dokázala vnést feministickou perspektivu do nejstarší knihy. Nová Kámasútra slibuje být nejnázornějším vydáním v dějinách.

Jejím cílem bylo zachovat erotickou stránku knihy a dodat do ní trochu elegance. Místo vyzývavě sexuálních obrazů dala žena přednost tomu, aby balancovala na pokraji smyslového a přemýšlivého postoje k sexualitě.


ČTĚTE TAKÉ: Masturbující žena v bollyvoodském filmu vyvolala skandál
Bollywoodský film Svatba nejlepší kamarádky způsobila skandál v Indii kvůli scéně s masturbující ženou. Divákům se také nelíbilo, že hrdinky filmu kouří, souloží a mluví hrubě, píše The Guardian. 

Starověký indický rukopis je datován 3. — 4. stoletím našeho letopočtu. Sanskrtské slovo „káma“ označuje lásku, rozkoš a sexuální uspokojení, větší část textu se týká filozofie lásky a rodiny. Kámasútra je první rozsáhlou prací, která je věnována lidské sexualitě.

The Folio Society bylo založeno v roce 1947. Jeho specializace je „nadčasová literatura„. Knihy vydavatelství jsou známé sofistikovaným designem a estetickou úpravou.

cz.sputniknews.com,
(red.)

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.