Domů Společnost V 92. čísle referuji o svém setkání se Stašou Fleischmannovou (98), přítelkyní...

V 92. čísle referuji o svém setkání se Stašou Fleischmannovou (98), přítelkyní Mileny Jesenské

194
Sdílejte
Industrial Landscape Autor: .ggalina.cz

Přidávám seznámení s vnukem Mileny Jesenské Janem Černým a prapravnučkou Natálkou. Se Stašou jsem poznal i jejího syna Petra Fleischmanna a snachu Galinu Fleischmannovou, malířku (ggalina.cz), a tak jsem divokevino.cz vyzdobil jejími díly.

Po přečtení článku Milana Nakonečného o historikovi Janu Vrzalíkovi si přestanete být jisti, zda Rukopisy královédvorský a zelenohorský jsou falza, jak jste se učili ve škole, anebo se jedná o originály.

Osobně jsem přiložil polínko na ohýnek neuhasínající lásky, jež se rozhořela v roce 1928 mezi TGM (tehdy 78) a moravskou básnířkou a aktivistkou Oldrou Sedlmayerovou (44), vydavatelkou časopisu Sokolice a manželkou výpravčího v jihomoravských Tetčicích. Jejich lásku jsem ilustroval dopisem TGM Oldře, v němž doporučuje, jakou antikoncepci používat při galantních dobrodružstvích, jež se uskutečňovala většinou v pátek v hotelu Esplanade proti Hlavnímu nádraží. TGM pak pokračoval na schůzky pátečníků u Karla Čapka.

Ve středu 22. listopadu oslavím své osobní jubileum instalací babyboxu nové generace v Nemocnici T. Bati ve Zlíně. Babybox otevřeme v den 10. výročí otevření původní bedýnky – 5. prosince ve 12 hodin. Před deseti byl hlavním dárcem Petr Bečička z Brna www.100mega.cz. Tentokrát Drogerie parfumerie ROSSMANN, s. r. o. www.rossmann.cz, jež nás podpořila prostřednictvím Nadace Naše dítě Zuzanky Baudyšové.

ČTĚTE TAKÉ: 72. babybox byl otevřen v Berouně!

V pátek 24. listopadu ve 12 hodin slavnostně otvíráme babybox nové generace v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem (pozvána je i prapraneteř Oldry Sedlmayerové, milenky TGM). Hlavním dárcem původního i nového babyboxu je Nadace Komerční banky, a. s. – JISTOTA www.nadacejistota.cz, a tak nebude chybět její předsedkyně Sylva Floríková v doprovodu protagonisty a Member of the Board a vrchního ředitele Komerční banky Petera Palečky.

Děkuji všem! Bez vás by nebyl babybox ani jeden.

Text: Ludvík Hess alias Babydědek Lu,
Babybox pro odložené děti – Statim, z. s., předseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here